PepsiCo

2013 yılından itibaren PepsiCO Türkiye için global ve local pek çok fark ve değer yatan proje yapma şansı yakaladık. Bu projeleri özetlememiz gerekirse;

  1. HR Transfomation Project: PepsiCO global ekiplerince SAP Success Factors cloud çözümünde ortaklaştıralan HR alt yapısına ilişkin tüm Türkiye personelinin sisteme entagrasyonu çalışmalarını tüm diğer marketlara örnek şekilde başarılı şekilde tamamlanmıştır. Birlikte çalışmaktan keyif aldığımız HR takımına ayrıca teşekkürlerimizi sunuyoruz.
  2. PAID (PepsiCo Automated Inventory Diagnostics) Project: Global bir inisiyatif olan PAID projesi anahtar 23 market için bizzat PepsiCo CEO'su Indra Noyi tarafından global olarak envanter takibinin yapılaması ve fırsat alanlarının ortaya çıkarılması adına başlatılmıştır. 18 ay süren proje sonucunda Türkiye yine diğer marketlara örnek gösterilen bir başarı tamamlanmıştır. Halen projenin sustain süreçlerini ile ilgili outsource danışmanlık hizmetlerimiz devam etmektedir.
  3. EDW / 4D Project: Local bir inisiyatif olan 4D enterprise data warehouse projesi genel müdür seviyesinden başlayarak tüm satışların takibi, actual vs year ago ve actual vs target gibi analitik tüm satış dashboard ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik olarak ETL, Data Mart tasarım ve görselleme çalışmalarını kapsayacak şekilde geliştirilmiştir. Yaklaşık 15 ay süren ve PepsiCo Global için örnek teşkil eden projeye ilişkin özellikle canlıya alım sonrası tüm data warehouseların ortak problemi olan Data Quality ve Data Reconciliation çalışmalarımız devam etmektedir.

Comments are closed.